gilotynadostyropianu.pl

Wstecz

Ceny styropianu lekko w dół, czy jest szansa na dalsze spadki?

BLOG

Ceny styropianu lekko w dół, czy jest szansa na dalsze spadki?

Sytuacja na rynku materiałów budowlanych jest co raz bardziej nerwowa. Odczuwamy ją jako budowlańcy bardzo wyraźnie. Ten rok przyniósł wzrost cen materiałów budowlanych od 20-40%, koszt robocizny też, co oczywiste wzrósł, a to wszystko przyniosło mniejszą ilość inwestycji. Wielu klientów rezygnuje z prac, także z prac termoizolacyjnych.

Według oficjalnych danych GUS-u ceny materiałów budowlanych w październiku 2022 r wzrosły średnio o 22% w stosunku do zeszłego roku. Cena materiałów izolacyjnych wzrosły jeszcze więcej, nawet o 25%.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu, gdyż widać wyraźnie, że ceny styropianu, po rekordowych cenach z latach tego roku, zaczęły powoli spadać. Poziom cen osiągnął ten z początku tego roku (link: https://www.hurtowniastyropianu.pl/zmiana-cen-styropianu/). Czy jest szansa na dalsze spadki? Raczej ciężko być optymistą w tej kwestii ze względu na przewidywane rosnące koszty produkcji (głównie rosnące koszty energii). Być może więc właśnie teraz jest jeszcze ostatni dobry moment na zakup styropianu po w miarę dobrej cenie. Osobiście uważam, że tak właśnie będzie i są to ostatnie spadki cen przed wiosną. Wiele oczywiście zależy od tego jaka będzie zima i czy koszt energii dalej będą rosły.

Warto w obecnej sytuacji zainteresować się również materiałami do obróbki styropianu. Bardzo korzystne są w dalszym ciągu ceny maszyn do cięcia do styropianu lidera na rynku w tej branży czyli firmy Hot-Cut. W promocyjnej cenie są teraz np. świetne maszyny z serii Plus: Power Plus 250W (113 cm) i Fast Plus 200W (113 cm). Myślę, że warto się nimi zainteresować jak i innymi maszynami marki Hot-Cut.