gilotynadostyropianu.pl

Wstecz

Duża maszyna tnie szybciej i taniej

BLOG

Duża maszyna tnie szybciej i taniej

Nowy rok, nowe wyzwania. Jako że zimy praktycznie nie mamy, więc i przerwy w budowaniu domów, ocieplaniu czy innych pracach nie widać. Firmy budowlane jadą na całego.

Skoro tempo jest duże i każdemu zależy na czasie, to dlaczego by nie spróbować nowej maszynki od firmy Hot-Cut.

Od tego roku w ofercie Hot-Cutów znajduje się długo oczekiwana duża maszyna do cięcia styropianu. Przyspieszenie cięcia razy X, gdzie X to ilość płyt styropianowych w paczce. Maszyna HC-60 jest maszyną pozwalającą cięcie całego bloku styropianu bez potrzeby rozdzielania poszczególnych płyt styropianowych. Wystarczy paczkę styropianu położyć na maszynę, rozgrzać drut do cięcia a potem wykonać zgrabny ruch maszynką w dół i kilka płyt styropianowych mamy ucięte od razu za jednym zamachem. Jak dla mnie rewelacja!

Wiem że na rynku maszyny tego typu istnieją już jakiś czas jednak produkt firmy Hot-Cut jest wyśmienity pod wieloma względami. Przede wszystkim jednak, od produktów konkurencji, odróżnia ją …cena, która jest śmiesznie mała jak na tą klasę produktu. Obecnie nie kosztuje nawet 1000 zł. Stąd też ja bez wachania wchodzę w temat. Na dużych budowach czy też przy sporych powierzchniach do ocieplenia taka maszyna jest niezastąpiona.