gilotynadostyropianu.pl

Wstecz

Gilotyna do styropianu moim najlepszym wyborem

BLOG

Gilotyna do styropianu moim najlepszym wyborem

Cięcie styropianu

Jeśli próbowałeś kiedykolwiek ciąć styropian wiesz że nie jest to proste. Chociaż styropian jest materiałem miękkim i z pozoru wydaje się łatwy w obróbce to jednak jego cięcie wymaga specjalnych urządzeń. Bez nich pocięte płyty styropianu będą nierówne, a wszędzie wokół będą fruwać styropianowe kuleczki.

Cięcie styropianu nożem – najprostsza jak do tej pory metoda jednak wolna, generująca odpady i mało skuteczna. Obecnie profesjonaliści zrozumieli już że cięcie nożem jest nieefektywne i warto zainwestować w profesjonalne urządzenia.

Niezawodnym urządzeniem służącym do cięcia styropianu jest tzw. gilotyna do styropianu. Na rynku można znaleźć te same urządzenia pod podobnymi nazwami: przecinarka do styropianu, przecinak do styropianu czy też po prostu maszyna do cięcia styropianu.

Urządzenia te wykorzystują fakt topienia się styropianu w relatywnie niskich temperaturach: 200 – 300 stopni Celcjusza. Zamontowany w gilotynie drut rozgrzany do właśnie takiej temperatury wchodzi w styropian niczym w masło. Dzięki tempu cięcie jest szybkie i równe.

Profesjonalna gilotyna do cięcia styropianu w użyciu. Proszę zwrócić uwagę na całkowity brak odpadów.

Polskie maszyny do cięcia styropianu

Na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń do cięcia styropianu. Spora część z nich, szczególnie te dostępne w dużych marketach budowlanych, pochodzi z Chin. Pomimo ich atrakcyjnej nierzadko ceny są one raczej przeciętnej jakości. Również użyty w importowanych maszynach drut jest mniej trwały, przez co wymaga częstszych wymian.

Zdecydowanie więc polecamy Państwu Polskie maszyny do cięcia styropianu marki Hot-Cut.

Urządzenia marki Hot-Cut charakteryzują się:
  • dużą precyzja cięcia
  • niewielką waga urządzenia
  • w pełni metalową, bardzo wytrzymałą konstrukcją
  • rozbudowanymi możliwościami regulacji parametrów cięcia
  • minimalizacją ilości odpadów powstających przy cięciu (w tym drobnych, trudnych do zebrania kuleczek styropianowych powstających w trakcie cięcia tradycyjnego nożem czy piłą)
  • ograniczeniem kosztów sprzątania
  • ograniczeniem występowania mostków termicznych
  • mniejszym zużyciem styropianu lub styroduru

Firma Hot-Cut oferuje gilotyny do cięcia styropianu w trzech wersjach: (102, 113, 132), różniących się przede wszystkim maksymalną grubością ciętego styropianu:

Hot-Cut 102
Hot-Cut 113
Hot-Cut 132

Maszyny Hot-Cut mają wyśmienitą opinię (proszę sprawdzić na Allegro oraz Ceneo). Błyskawiczna wysyłka, świetny serwis, fachowe doradztwo oraz możliwość wypożyczenia maszyn. To wszystko sprawia że marka Hot-Cut jest godną polecenia.

Polecam sprawdzić pełną ofertę marki Hot-Cut. Oprócz maszyn znajdują się tam również druty do cięcia styropianu oraz części zamienne.